Innowacyjne rozwiązania technologiczne są w zasięgu każdej firmy

środa, luty 6, 2019

Innowacyjne rozwiązania technologiczne są w zasięgu każdej firmy.

Infonet Projekt SA z Bielska-Białej jest uznanym integratorem IT, który realizuje kompleksowe usługi dla biznesu. Firma działa w oparciu o trzy kluczowe kompetencje. Ważny jest dla niej także zrównoważony rozwój.

Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości usług w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych na polskim rynku – to credo bielskiej firmy Infonet Projekt SA, która jest uznanym integratorem IT świadczącym kompleksowe usługi dla biznesu, począwszy od  audytu, przez dostarczenie oprogramowania, infrastruktury sprzętowej, po szkolenia kompetencyjne- na serwisie powdrożeniowym kończąc.

Piotr Fabiański - Prezes Infonet Projekt SA

 

Ćwierć wieku na rynku

Infonet Projekt SA powstał w 1995 r. Przełomowym momentem w funkcjonowaniu spółki było wyjście poza lokalny rynek i otwarcie oddziału w Warszawie. Dało to możliwość bezpośrednich kontaktów z czołowymi producentami sprzętu i oprogramowania. Stało się także podwaliną do budowania strategii spółki na przyszłość. – Mając obok siebie takich partnerów jak IBM, Lenovo, Hitachi Vantara czy Microsoft, wykorzystując ich wiedzę, doświadczenie oraz technologie we wspólnie często realizowanych projektach, zyskaliśmy duże doświadczenie oraz wiele referencji. Dzięki nim staliśmy się bardziej rozpoznawalni na rynku – stwierdza Piotr Fabiański, prezes zarządu firmy Infonet Projekt SA. Dodaje, że mniej więcej w tym czasie zaczęli prace nad własnymi, autorskimi systemami. W pierwszej kolejności skierowanymi do zarządzania infrastrukturą, a na dzień dzisiejszy wzbogacone o obszar helpdesku oraz zarządzania majątkiem. Dzięki konsekwentnej strategii w budowaniu zasobów inżynierskich, deweloperskich, uzyskaniu wielu autoryzacji, realizacji ciekawych projektów zostaliśmy pozytywnie ocenieni zarówno przez klientów, jak i przez sam rynek IT – dodaje prezes Piotr Fabiański. Inwestycje spółki nie przeszły bez echa. Na przestrzeni lat zdobyła ona wiele prestiżowych tytułów, wśród których znalazły się m.in. Gazele Biznesu (zdobyła go pięć razy), Innowator „Wprost”, Lenovo TOP Partner Award czy Gepardy Biznesu. Warto również podkreślić, że jakość świadczonych usług serwisowych potwierdza uzyskany w 2017 roku certyfikat ISO.

Uzyskane wyróżnienia to tylko potwierdzenie, że firma, stawiając na jakość świadczonych usług, dynamicznie się rozwija. Na przestrzeni lat spółka wprowadzała na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie swoich obszarów kompetencyjnych. Obecnym kierunkiem jest obszar hiperkonwergencji i zagadnienia IoT (ang. Internet of Things).  

 

– Na pewno dużym wyróżnikiem naszej spółki jest oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą IT, którego właścicielem jest Infonet Projekt SA. Oprogramowanie tworzy zespół architektów i inżynierów w siedzibie w Bielsku-Białej. Z systemu korzysta ponad tysiąc przedsiębiorstw i jednostek publicznych na terenie całego kraju. Nasz produkt jest silnie dopasowany pod wymogi RODO - wielu naszych klientów korzysta z tej funkcjonalności – wyjaśnia prezes Piotr Fabiański. – Końcem bieżącego roku wprowadzimy nową wersję systemu, która jest wynikiem wielu lat analiz potrzeb naszych klientów. Nowa wersja programu realizuje wymagania wszystkich dobrych praktyk w zarządzaniu usługami (czyli standardu ITIL). Dzięki niej, będziemy mieć możliwość sprzedaży systemu w wersji nie tylko „on premise”, ale również cloud, co ułatwi ekspansję na rynki zagraniczne. Warto podkreślić, że z dużym zaangażowaniem budujemy swoją pozycję wśród firm z branży, w której działamy. Jako producent oprogramowania, jesteśmy otwarci na współpracę ze spółkami z branży, które chcą poszerzyć ofertę o systemy do zarządzania infrastrukturą.  

 

Zrównoważony rozwój

Dla firmy ważnym elementem działalności jest również współpraca z uczelniami wyższymi (m.in. z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej), kołami naukowymi, a także realizacja praktyk dla studentów i uczniów szkół średnich. Bardzo istotne jest uczestnictwo w targach pracy, które są organizowane przez zaprzyjaźnione uczelnie. Warto podkreślić, że od początków działalności bielska spółka wspiera domy dziecka z województwa śląskiego. Angażuje się także w pomoc dla Hospicjum i Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Infonet Projekt SA wspiera również lokalne inicjatywy sportowe, m.in. zawody w biegu na orientację „Bielsko-Biała nocą” oraz największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci i młodzieży czyli Puchar Reksia.

Niezmiernie ważny jest dobry kontakt z pracownikami, budowanie pozytywnych relacji w firmie, a także inwestycja w rozwój zespołu – stwierdza prezes Piotr Fabiański. Warto podkreślić, że Infonet Projekt SA jest jedną z pierwszych firm w branży IT w Polsce, które zdecydowały się sięgnąć po środki szkoleniowe dostępne w ramach regionalnych programów operacyjnych. Dostęp do nich mają przedsiębiorcy z wielu województw. Ich celem jest wspieranie firm, które chcą pozyskać nową wiedzę i poszerzyć kompetencje swoich ludzi. Koszt szkoleń dla pracowników Infonet Projekt SA wyniósł w minionym roku blisko 100 tys. zł.

 

 

powrót >>